... přirozená péče o pokožku bez chemických látek

DIY domácí pleťový krém

16.03.2018 | 

Přestože jaro nám už pomalu ale jistě začíná, pokožka stále bojuje s chladným a suchým vzduchem. Obzvláště ruce a tvář trpí v tomto počasí nejvíce.

Co pomáhá? Krémy! Jak si vyrobit krém na ruce, jsme si už ukázali. Teď mám pro vás připravený skvělý hydratační krém na obličej s hodnotnými živinami.

Co všechno potřebujeme na výrobu kokosového krému na obličej:

  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 2 lžíce včelího vosku (z lékárny nebo od včelaře)
  • 1 lžíci bambuckého másla
  • 60 ml jojobového oleje
  • 2 kapsle s olejem vitamítu E

Postup výroby krému na obličej:

Nejdříve přidáme kokosový olej, včelí vosk a bambucké máslo do žáruvzdorný misky. Tu vložíme do hrnce s horkou vodou, aby se nám ingredience roztály. Během nepřetržitého míchání postupně roztavíme. Nesmíme však přehřívat, mohli by se tím zničit všechny zdravé účinné látky.

Přidáme jojobový olej a necháme hmotu trochu vychladnout. Na závěr přidáme olej z tobolky s vitaminem E a dobře promícháme.

Hotový krém nalijeme do malé skleněné nádoby s uzávěrem na závit (možno použít prázdnou nádobu z jiného krému nebo pohár na džem) a před zavřením necháme zcela vychladnout.

Můj tip: Nejlepší je skladování v chladničce. Pro zvýšenou trvanlivost přidáme do krému extrakt z grapefruitu. Stačí jedna malá čajový lžička. Působí jako přírodní konzervant a antibiotikum.

Vyzkoušejte to!

Vyzkoušejte také jinou domácí kozmetiku z dílny Ivony:

Domácí krém na ruce
Domácí deodorant
Balzám na rty s medem a pomerančem
Mýdlo s medem a pomerančem

Mohlo by vás také zajímat