Skvělý nápad pro útulný koutek v dětském pokoji!

DIY: týpí pro děti

09.02.2018 | 

Jak si tak dobře pamatuji z dětství, vždy jsme se rádi hráli v jeskyni, stavěli si bunkry, přístřešky apod. Použili jsme vše, co bylo k dispozici: staré zbytky nábytku, židle, křeslo, gauč, deky a polštáře. Ze všeho se dá stavět 😉

Kdo by nechtěl mít doma svůj vlastní útulný koutek v dětském pokoji, např. s indiánským týpí stanem? Dětem nabízí prostor na hraní, čtení, nebo dokonce i spánek. Jak si takový moderní indiánský stan postavit vám ukážu v dnešním blogu.

Co všechno jsem na stavbu týpí použila:

  • 6 dřevěných tyčí (asi 180 cm dlouhé a 25 mm v průměru)
  • vrtačku, nůžky, tužku
  • lanko (asi 1m)
  • 3-5 kusů závěsů
  • umělé květiny na zdobení
  • osvětlení
  • případně horkou lepicí pistoli

Při výrobě týpí jsem postupovala následovně:

Nejdůležitější věc je základ, čili konstrukce týpí. Musí být co nejstabilnější a musí také poskytnout dítěti dostatečný prostor. Já jsem použila 6 kulatých tyčí ze dřeva s délkou asi 1,80 mm a v průměru asi 25 mm.

Aby byla zajištěna stabilita, je potřeba tyto dřevěné tyče na horní straně svázat. Předtím ale musíme vyvrtat do každé tyče ve stejné výšce otvor. Skrz otvory provlečeme kousek provazu nebo kabelu a velmi pevně svážeme.

Konstrukci týpí umístíme na vybrané místo a zkontrolujeme, zda jsou všechny tyče ve stejné vzdálenosti. Pokud nemáte pod konstrukcí koberec, je dobré použít pod tyče protiskluzové podložky.

Stěny týpí jsem se rozhodla udělat z hotových závěsů. Z 3 až 5 závěsy pokryjete celou konstrukci. Já jsem použila hotové závěsy s poutky, které jsem prostě provléká vrchními částmi tyčí. Pokud nemáte závěsy s poutky nebo otvory, můžete je připevnit s kolíky na prádlo, šňůrou nebo lepidlem.

Rozhodla jsem se pro hravé a romantické týpí pro dívky v bílé a růžové barvě, proto jsem  záclony vyzdobila umělými květinami stejných barev. Už nám chybí jen pohádková světla. Ty nejvíce pasují ke vchodu a do zadní části týpí (nejlépe jsou světla na baterie).

Do nitra ještě umístíme měkké plyšové kožešiny, mnoho polštářů a máme hotovo!

Kdo by nechtěl jít dovnitř a zdržet se 🙂

Vyzkoušejte to!

Mohlo by vás také zajímat