... kruhy, trojúhelníky a čtverce

Geometrický styl

20.07.2017 | 

Stejně jako skandinávský trend, tak i geometrické vzory na bytových doplňcích jsou velmi moderním a rychle rostoucím trendem. Nejlepší je ho použít pouze v malých dávkách, aby to neuškodilo jeho stylovosti. Sestavili jsme proto pro vás nějaké rady.

Geometrické tvary jsou populární mezi návrháři a módními nadšenci již delší dobu a nyní si z nich můžeme vzít něco i do svých příbytků. Ať už jako dvourozměrné vzory nebo trojrozměrné tvary, geometrie se používá všude. Vzory v tvarech kruhů, trojúhelníků, čtverců, obdélníků nebo diamantů můžeme vidět na tapetách, polštářích, povlečení, dekách, kobercích, zatímco vázy a svítidla jsou geometricky tvarované samy o sobě. Zvláště dobře můžeme tento trend kombinovat se zmiňovaným minimalistickým skandinávským stylem.


Méně je někdy více

Dokonce i malé ozdobné předměty nebo grafické potisky na obrazech udělají hodně a dodají prostoru moderní a stylovou atmosféru. Pro tento styl ale výjimečně platí, že se méně je více – omezuje na minimum geometrických tvarů. V opačném případě to může způsobit vizuální neklid nebo až chaos. Stačí pár doplňků, jako jsou polštáře anebo vázy. Vhodným výběrem jsou moderní bílé a černé vzory, protože je lze propojit se všemi jnými barvami. Chceme-li být odvážnější a použít širší paletu, měli bychom zkombinovat jen tři barvy, nebo více odstínů jedné barvy.

Život v geometrii

Kdo už geometrický styl objevil a nemá ho dostatek v doplňcích, je k dispozici i nábytek geometrických tvarů nebo s geometrickým potiskem – viz nábytek Heather. Tyto kousky se stanou opravdovým poutačem ve vašem příbytku. Pro odvážných je možne použít také vzorované tapety na stěny nebo nábytek. To místnosti dodá odvážný a osobitý styl.

Vyzkoušejte to!

 

Mohlo by vás také zajímat