Slunečné dny jsou tady!

Golden Summer

04.04.2019 | 

Na nebi ani jeden mráček a vy se opalujete na sluncem zalité pláži. Chladný vánek fouká směrem od moře a jemně osvěžuje vaši vyhřátou pokožku. Ve vzduchu je cítit vůni opalovacích krémů a soli. Ve větru vlající gigantické palmové listy, hlasitý zvuk dorážejících vln. V pozadí lze rozeznat melodie latinskoamerické hudby. Celý den relaxujete a vychutnáváte si chutné koktejly. Škoda, že pro takovou atmosféru musíte cestovat tak daleko. Nemůžeme si přinést tento skvělý letní pocit i do našich příbytků?

Léto, slunce, pláže

Chceme-li vytvořit v příbytku příjemné prostředí jako na dovolené, nejdůležitější jsou především správné barevné kombinace. Je potvrzeno, že barvy mají na lidi různé účinky. Doporučují se proto takové, které mají uklidňující vliv na mysl, čili tzv. pozitivní barvy. Jemné odstíny, např. růžové, mátově zelené, nebesky modré a krémové vytvářejí harmonickou náladu v každé místnosti. Dřevěné prvky v béžových barvách připomínají pískové pláže a zlaté doplňky dodají celému stylu Golden Summer eleganci a pocit tepla navíc.

Vzhled obytného prostoru je založen na jednoduchých liniích. Povrchy nábytku jsou hladké a hranaté, tkaniny sametové a měkké. To vytváří uspořádanou a klidnou atmosféru. Ale v tomto letním stylu najdeme opět i nějaké designové maličkosti a vychytávky. Pozornost přitahuje jen několik rafinovaných předmětů a motivů. V tomto případě je možné na vidět opakující se vzor palmových listů nebo plameňáků a malé akcenty zlaté barvy.

Důležité detaily

Velmi trendy jsou v současnosti malé kulaté taburety se sametovým čalouněním a zlatým podstavcem. Efektní stínítka na lampách zútulní prostředí. Celkově jsou závěsné svítidla v této sezoně naprostou nezbytností. Tu a tam je vidět vykouknout postavičku zlatého plameňáka. Nyní už nic nestojí v cestě letní náladě ve vašem příbytku!

Mohlo by vás také zajímat