...Léto se blíží! ☀

Hodiny slunění na balkoně a verandě

18.06.2019 | 

Ó, jak tě miluji, má útulná odpočinková oázo. Mé útočiště s dostatkem prostoru pro můj relax, pro mé snění, můj soukromý kousek ráje… ✨🌴… ne, nemám na mysli mou poslední dovolenou, ale sluncem zalitý balkon.

Ať už velká terasa, veranda rodinného domu, nebo malý balkonek v městském bytě – každý prostor můžeme navrhnout a zařídit individuálně. Myslím, že nejběžnější, ale také nejpohodlnější balkon s malým stolem s židlemi a nějakými květináči s rostlinami. Nejvhodnější jsou bylinky – pokud se rozhodneme obědvat venku na vzduchu, tak není nic lepšího než si svůj pokrm dochutit těmito čerstvými zázraky přírody. Návod na výrobu takového bylinkového regálu popisuje Ivona ve svém blogu zde 🙂 🌿Pro dobrou atmosféru nesmějí ale chybět ani kytky a jiné rostliny. Pro mě není květin a zeleně nikdy dostatek! Když prostor dovolí, tak nám pocit absolutního pohodlí dodají také křesílka nebo i houpací sítě. Kdo potřebuje Maledivy?

inspirace-na-balkon-boho
boho-summer-inspirace-pro-balkony

Pro ty, kteří nemají mnoho prostoru a možnost zelených rostlin, mají k dispozici řadu jiných doplňků, jako jsou květinové tapety, zelené ubrusy a barevné polštáře s dokonalými zábavnými vzory. Neumíte si to představit? Mně inspirovalo téma bydlení GO GREEN. Při dekoracích se fantazii meze nekladou. Moje motto zní: „Je dovoleno všechno, co se mi líbí!“

Jsem duch, a proto mohu bez jakýchkoliv velkých příprav a zavazadel cestovat po celém světě. Objevila jsem už mnoho různých balkonů a zahradních odpočinkových koutků. Jednoduché a elegantní nebo totálně výstřední a „crazy“ barevné – já obdivuji všechny 😊 Ty nejlepší, které jsem viděla, jsem pro vás z celého světa sestavila zde:

Čím teplejší večery, tím více času budete trávit venku – a to i doma. Skvělý gril a nápadité sklenice na drink se stanou na čas vašimi nejlepšími přáteli. Abyste večery neseděli ve tmě, samozřejmě je potřeba i vhodné osvětlení. Svítidla pro venkovní použití jsou k dispozici v různých verzích. Zvláště útulnou atmosféru navozují svíčky, jejichž největší předností je i ochrana před jedním z nejvíce znepokojujících vedlejších účinků léta – bodavým hmyzem.

Pokud nemáte balkon, nezoufejte. Přírodu můžete vnést do vaší domácnosti i jinak. Inspirujte se našimi květinovými nápady zde..

inspirace-na balkon-boho-summer

Hodně zábavy při zařizování

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat