Velikonoce v jemných pastelových barvách

Jarní probuzení

09.03.2018 | 

Křehké růžové tulipány, svěží modré nebe při jarním odpoledne, ošoupané bílé stránky mé oblíbené knihy: Vždy, když začnu s jarní výzdobou mého příbytku, probouzí se ve mně romantik! Při velikonoční výzdobě v pastelových barvách ani není divu!

jemná svěžest

Harmonická kombinace něžných barev jako je růžová, světlá mátově zelená, jemná žlutá a světlemodrá vnáší do místnosti příjemnou svěžest s nádechem romantiky. Na Velikonoce se nemusí s dekoracemi přehánět. Krásné pastelové vázy, jarní dekorační předměty, plyšové polštáře, vintage rámečky na obrazy, malá keramická rodinka zajíčků, a samozřejmě, vajíčka. Všude, kam se člověk podívá, to dýchá jarem a velikonoční atmosférou.

ozdobné nápisy

Kromě vajíček a králíků by neměly ve výzdobě chybět ani přátelské dekorační nápisy, např. „Love“ nebo „Home“, vytvářejí opravdu skvělou atmosféru a také naše povědomí je vnímá! Vědci totiž předpokládají, že náš mozek může zaregistrovat vjemy v rozsahu asi 15.000 bitů za sekundu – vědomě však jen 60 bitů. Pokud dáme našemu domovu „dobré informace“, zaručeně se v něm budeme cítit lépe!

Relax v přírodě

Mezi velikonoční tradice patří i hledání vajíček. Pokud počasí dovolí, nevynechejte se svými dětmi tuto odpočinkovou aktivitu na zahradě! Nejlepší čas vytáhnout zahradní židle nebo křesla! Posaďte se a vychutnejte si první jarní sluneční paprsky a těšte se z letošní jemné jarní výzdoby! Doufejme proto, že brzy už přijde jaro! Přeji blížící se veselé Velikonoce! ☺

Mohlo by vás také zajímat