... Duch domu s vařečkou v ruce

Kuchyně v průběhu času

16.05.2017 | 

Ahoj, ahoj, to jsem zase já, Vaše Mia.

V každém mém příbytku, byla mou nejoblíbenější místností kuchyň. Platí, že čím krásnější kuchyň, tím lépe se připravují pokrmy – a ještě příjemněji se jedí! Napříč všem pověstem a legendám, my duchové umíme přijímat potravu. Takže i já můžu naplno vychutnávat všechny požitky z tohoto světa a nepřibírat – ha!

Chcete vidět, jak to vypadá, když vařím já? Klikněte sem 😛

Kuchyň dříve a nyní

Mnoho barev a plná lednice. Nebylo tomu vždy tak, umíte si to vůbec představit? V dnešním světě asi ne. Já však ještě můžu srovnávat.

Nejen pro mě, ale i pro mnoho dalších lidí je kuchyň nejdůležitější součástí bytu. Lidé se tam setkávají někdy více, než v obývací místnosti. Ať už kvůli vaření něčeho chutného, ​​ale i jen tak, aby se mohly mezi sebou promluvit. I zde se mnohé změnilo. Až do první světové války rodiny totiž vlastnili služky, které se obvykle staraly o domácnost, čili samozřejmě i o chod kuchyně, která zahrnovala i stravování pro celou rodinu. Kuchyně musely být dostatečně velké, aby se tam všichni vešli. Paní domu za kamny nikdy nebylo vidět, byla výhradně zodpovědná za blaho svého manžela a výchovu dětí.

V poválečném období se vše radikálně změnilo. „Pravá žena“ se musela umět postarat o rodinu kompletně: vaření, úklid, hlídání dětí – vše muselo být tak, aby byl i manžel spokojen. Zrodila se žena v domácnosti. Velikost kuchyně se zmenšila a byla určena výhradně už jen jako samostatné pracovní místo.


Jak vidíte, postavení nás žen v kuchyni prošlo velkými změnami. Dnes je kuchyň místo, které chceme sdílet s více lidmi a proto nám záleží na tom, aby vypadala krásně, zařizujeme si ji do svého vlastního stylu. Co je ale v dnešní době nejlepší: vaření probíhá klidněji, pohodlněji a co je ještě lepší „svět žen“ si už dávno podmanili muži. Na svých cestách jsem viděla několika chlapů, kteří se v kuchyni vyznají lépe než jakákoliv žena.

Vždy zůstanu naživu,

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat