Lucerny s rostlinami DIY

12.06.2019 | 

Konev s pohádkovými světly z minulého týdne byl jen začátek výzdoby mého balkonu, on potřebuje ale více! Více rostlin a více pohádkových světel! 😁 Oba tyto prvky jsem spojila do jedné velké lucerny, skutečného deko snu!

Co všechno budeme pro takovou lucernu s rostlinami a světýlky potřebovat:

  • světelnou řetěz, vánoční osvětlení
  • horké lepidlo, příp. silikon
  • samolepicí zapínání na suchý zip
  • rostliny (sukulenty, kaktusy, orchideje), mech, kůru, naplavené dřevo (vysušené), větev
  • dekorační kameny a písek
  • příp. nějakou zeminu

A takto jsem postupovala:

Aby při pozdějším otevírání dvířek lucerny při zalévání rostlin nevypadávala ven zemina a mech, nainstalovala jsem jako bariéru trochu větší kus kůry (viz obrázek). Abych měla uvnitř vše dobře upevněné a utěsněné, použila jsem na spodek lucerny a vnitřní hrany těsnící silikon a lepidlo.

Pak jsem začala se zdobením lucerny. Rozhodla jsem se pro skromné ​​rostliny, které nepotřebují mnoho vody. Je třeba vyhnout se přílišnému zavlažování. Z tohoto důvodu je vhodná vícevrstvá struktura zeminy, kamenů a písku (více informací v blogu Rostlinné terárium“).

Když jsou rostliny umístěny uvnitř lucerny, můžeme ji ještě vyzdobit nějakými kameny, pískem nebo mechem.

Pak je třeba najít vhodné místo pro pohádkové světla. Světelnou řetěz jsem omotala kolem naplaveného dřeva, které jsem vložila do lucerny. Konec řetězu jsem upevnila ke stropu lucerny.

Spínač s baterií jsem upevnila k vnitřní straně víka pomocí samolepicího zapínání na suchý zip. Takže mohu jednoduše světla kdykoliv vypnout, nebo vyměnit baterku.

Když je vše upevněno, naše lucerna s rostlinami a světýlky je již připravena k použití a zkrášlení prostoru.

Jak se vám líbí?

Vyzkoušejte to!

Mohlo by vás také zajímat