Osvěžující přirozenost v popředí

Made by nature

24.04.2018 | 

Po dlouhém zimním období přináší jaro novou energii a elán do našich životů. Příroda se probouzí, sníh už zůstal jen na horách a květiny už hrají všemi možnými barvami. Nové barvy a vůně stimulují všechny smysly, takže i při jarním úklidu je čas obměnit barevnost stěn a zažízení v mnoha příbytcích. Pro dobrý začátek v nové sezoně doporučujeme přirozený a svěží vzhled vašeho domova.

Vintage v kombinaci s Feng-Shui

Chcete odrážet harmonii přírody mezi vašimi čtyřmi stěnami, jsou vhodné zejména světlé, neutrální a přírodní barvy, například barevná kombinace jemné mátové, bílé, hnědé a šedé. Skvělý k těmto barvám je vintage styl v kombinaci s učením Feng-Shui. Feng-Shui představují vztah mezi člověkem a přírodou a učí, jak příznivě lze pozitivně ovlivnit naše prostředí, ve kterém žijeme. Speciální navržení takového příbytku by mělo nést v pozitivní atmosféře, jeho majitelem by měl dávat pocit bezpečnosti, síly a ochrany.

harmonický řád

Při zařizování a dekorování třeba věnovat pozornost pořádku, používá se jen několik vybraných doplňků. Například malé kamenné sochy Buddhy, dekorativní nástěnné ozdoby a elegantní podlahové polštáře na sezení poskytují mírně orientální vkus. Pro navození harmonické atmosféry se doporučuje osvětlení s různými zdroji světla: svíčky nebo malé ozdobné lampy.


Pohodlí a příroda

Pokud chcete vnést ještě více přírody do vašeho domova, vhodný je pletený nábytek ze dřeva nebo ve vzhledu ratanu. Nesmí chybět ani zeleň. Efektní květináče, které visí ze stropu, působí jako skutečný poutač pro oči. Nebo jednoduchá dřevěná větev, která poslouží k zavěšení kuchyňských pomůcek? Nezapomeňme ale i na odpočinkové místo: koutek se závěsným křeslem vybaveným několika pěknými polštáři a teplou přikrývkou. Také elegantní baldachýn nad postelí vypadá překrásné a navíc zajistí pocit bezpečí a příjemné sny.

Mohlo by vás také zajímat