... přineste si námořnický styl do vašeho domova

Maritime lampa DIY

26.06.2018 | 

Zdravím všechny námořníky!⚓
Tak jako každý rok, i letos nám léto přináší námořnické barvy mezi naše čtyři stěny. Barvy bílá a modrá v kombinaci s dřevěnými prvky vytváří moderní a stylovou námořnickou téma bydlení – Maritim. Samozřejmě, důležitou roli hrají i lana, kotvy, sítě a mušle.

V souladu s tímto stylem vám dnes ukážu, jak změnit obyčejnou stolní lampu na skvělý námořnický doplněk do vašeho domova.

Co všechno je potřeba pro Maritime lampu:

  • stínítko na lampu
  • podstavec lampy ze skla nebo prázdnou skleněnou láhev
  • písek, mušle, malé kousky dřeva
  • provaz, cca 20 m dlouhý
  • lepicí tavnou pistoli
  • nůžky, řezací nůž

Postup při výrobě námořnické stolní lampy:

Já jsem si to usnadnila 😊 a použila jsem hotovou lampu se skleněným stojanem. Případně můžete použít také prázdnou skleněnou láhev (pouze pak nezapomeňte na osvětlení s kabelem nebo LED).

Spodní část jsem oddělila tak, abych nožičku mohla naplnit pískem, malými mušlemi a kusy dřeva. Možná i vám zůstaly ještě nějaké drobné suvenýry 🐚 z poslední dovolené u pláže, které se dají použít. Po naplnění jsem s pomocí lepicí pistolí zpět přilepila závit na nohu lampy.

Nyní přijde na řadu stínítko. Použila jsem asi 20 m dlouhé a 0,5 mm silné lanko. Počínaje na spodní straně, lanko jsem postupně obmotávala kolem celé vnější strany stínítka. K upevnění jsem použila opět lepicí pistoli (třeba si dát pozor, ať nemáte spálené prsty).

Nechala jsem vyschnout a zatím jsem si připravila dekoraci s mušlemi a dřevem podle vlastní fantazie. Ta se pak připevní k lampě.

Stínítko připevníme ke stojanu. Nyní už je lama připravena k použití 😉

Vyzkoušejte to!

Mohlo by vás také zajímat