... první dojem hned od vchodových dveří

Mia a historie předsíně

09.06.2017 | 

Zatímco já mohu do vašich příbytků zavítat např. přes kuchyňské okno, ostatní hosté přicházejí vždy vchodovými dveřmi, takže se dostanou nejprve do předsíně, chodby nebo vstupní haly. Je to velmi důležitá a často zanedbávána část domova. Nezapomínejte, že právě tento prostor má udělat na hosty první dojem. ☺ Prozradím vám, jak docílit, aby se předsíň stala zajímavou a krásnou.

Světlé akcenty a praktický nábytek

Většina předsíní jsou malá a tmavá místa, nemají okna a jsou pochmurné. Ale všichni už dobře víme, že nejlépe uděláme, když taková místa vyzvedneme. Vyhrává každý, kdo používá světlé odstíny. Bílé a pastelové barvy jsou nutnost! Prostor díky nim nevypadá jen světlejší, ale i větší. Jako dekorace jsou důležité fotorámečky, rostliny či pěkné lampy. Když už mluvíme o osvětlení: hraje velmi důležitou roli a proto ho třeba nastavit na příjemné tlumené světlo nebo jej nastavit tak, aby nám zdůrazňovalo vybrané doplňky, např. zmíněné fotky v rámečku nebo obrazy.

Komoda Mark
Pravé jedlové dřevo, kovové úchyty
Sedací lavice Space Lack
Bílá, vysoký lesk

Vítejte!

Součástí chodby či předsíně bývá často šatna. Když jsem ještě pracovala jako služka, vstupní sál byla nejdůležitější místností v domě. Měli jsme v ní pícku – hosté se mohli ohřát a na stolku vždy čerstvé květiny. Sluha Bernd vždy pomohl hostům s těžkými oděvy. Vše pečlivě uložil: boty do botníku, oblečení na věšáky. Efektivní byly také velké nástěnné zrcadla, které na jedné straně zvětšily prostor a také odrážely světlo. Pokud místo dovolí, dobrý dojem udělá i úzká lavička nebo komoda.

A kdo ví, možná budu nakonec strašit i ve vaší předsíni ☺

A proto: Vždy pěkně přivítejte své hosty,

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat