Zelená se zelená

Mia má ráda zeleň

05.04.2018 | 

Já jsem skutečná milovnice přírody – v létě lítám ponad louku a sbírám všechny možné květiny. Zatímco venku se příroda jen probouzí, já jsem vytvořila uvnitř své domácnosti svůj osobní zelený ráj. Máte také pocit, že potřebujete vnést více zelené barvy mezi vaše čtyři stěny? Potom vám řeknu vše, co potřebujete vědět o interiérových rostlinách!

správný výběr

Mou absolutně nejoblíbenější rostlinou je břečťan: Není jen úžasný z vizuálního hlediska, ale i čistí vzduch! Sansevieria nebo také tzv. tchýnin jazyk je velmi oblíbená rostlina zejména u odborníků na feng-shui, protože její listy rostou obvykle směrem nahoru, a mají také uklidňující účinek. Ideální pro mou divokou mysl! 😉 Dracaena nebo jinak nazývané dračí stromy jsou kvůli jejich palmovitému vzhledu skutečným poutačem pro oči v každé místnosti! Navíc se velmi snadno udržují, taktéž i rostlina s názvem sloní noha, která vydrží strašně dlouho bez vody! Dokonalé pro tak zapomnětlivý ducha, jako jsem já!

dokonalá péče

Když už mluvíme o péči: pro vnitřní rostliny je to všechno o správném místě, dobrém rostlinném substrátu, dostatku vody a živin. Ačkoli tyto základní potřeby jsou u všech rostlin stejné, každá rostlina má ještě nějaké specifické potřeby. V závislosti od přirozeného biotopu se některým rostlinám daří více v různých stupních vlhkosti, mohou být různé závislé od slunečního záření, teploty, množství vody atd. Zní to komplikovaně? Ale není, každý může dát zelenou pro zeleň ☺

Zelení hrdinové pro temné místnosti

Už víme, že základním požadavkem pro rostliny je světlo. Naneštěstí, v téměř každém příbytku se najdou i tmavé pokoje a tmavé kouty se slabšími světelnými podmínkami. Co pomáhá? Aspidistra, například. Roste zcela bezproblémově i v tmavých podmínkách. Pokud chcete kvetoucí květiny, ideální je kořenokvětka, která miluje vlhkost a je vhodná i pro tmavší místnosti.

Příslušenství musí být!

Kromě samotných rostlin jsou také důležité i správné květináče a nádoby. Ať už rustikální, přírodní nebo elegantní, každý dodá příbytku osobitý dojem. Kdo má rád květiny tak jako já, může si založit vlastní květinový stůl a sesbírat tam své poklady. Já je mohu sledovat i celé hodiny!


Vždy budu mít blízko k přírodě

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat