Oslavte letní večery!

Mia na zahradní párty

21.05.2019 | 

Chtěla bych vám dnes něco prozradit. Jak všichni víte, moje jméno je Mia. Moje profese, povolání nebo můj titul, pokud chcete, je duch domu. Ale co bude možná pro některé z vás novinka – jsem také vášnivý duch zahrady.

Proč vám to říkám? No přece s blížícím se létem, půvabnejšími nocemi a delšími dny se vrací krásný čas zahradních párty! Jinými slovy, místo toho abych šla z bytu do bytu, teď půjdu ze zahrady do zahrady a budu sledovat jak se v nich slaví. Někteří lidé dělají tour de bar, já budu dělat tour de zahrada! 🤣

Nejlepší zahradní párty, na které jsem kdy byla? Pamatuji si – byla to obrovská párty, v domě slavného Jaye Gatsbyho… ale to je už jiný příběh. Zpět k budoucnosti a na budoucí zahradní párty. Je skvělé, když se přátelé a známí setkávají a oslavují. A pokud se to vše odehrává na čerstvém vzduchu, sotva může být něco lepšího.

Zpět do přírody

Viděla jsem to v průběhu času sama a existuje nespočet studií o tom, jak děti a lidé obecně ztrácejí kontakt s přírodou. Děti se už téměř venku nehrají, dospělí sedí v kanceláři a pracují před počítačem, takže se prostě nevědí dostat ven. A přitom příroda je pro lidi taková prospěšná. Například procházka v lese může snížit krevní tlak, puls a obsah kortizolu v krvi. Zkrátka, člověk se uvolní. V zemi vycházejícího slunce, v Japonsku je již od 80. let 20. století pevnou součástí zdravotní péče tzv. „Shinrin-Yoku“. Tento pojem v překladu znamená „všímavý pohyb v lese“. Neznamená to sport či fotografování v lese, ale jen „bytí“ v lese. Cítit les, dýchat dobrý vzduch a poslouchat lesní zvuky. Samozřejmě to nemusí být pouze les, důležité je, abychom se znovu spojili s přírodou a bojovali proti odcizení. Myslím, že zahradní večírek je dobrý první krok, nemyslíte?

Příprava na párty

Chcete uspořádat menší či větší zahradní párty? Dobří přátelé, výborné jídlo a chlazené nápoje jsou základními kameny každé oslavy. No pro zahradní párty budete potřebovat ještě více! Například elegantní zahradní nábytek, deky (v případě, že noci ještě nebudou tak teplé) a měkké polštáře a podušky k sezení pro lepší pocit pohodlí. A samozřejmě, nikdy neříkám „ne“ pěkným pohádkovým světýlkám, svíčkám a malým lucernám, které dodají příjemné světlo a vytvoří tak kouzelnou atmosféru.

Oslavujte v zahrade!

Vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat