Méně je někdy více!

Mia objevila minimalismus

18.08.2017 | 

Moji drazí,
právě jsem se vrátila z ročního sněmu duchů domu v Berlíně a nemohu se dočkat, až vám prozradím všechny nejnovější drby. Tématem č. 1 byl staronový trend, který se šíří Evropou jako bouře: minimalismus. Zvědavec, jakým jsem já, chce okamžitě něco takového vidět na vlastní oči. V tomto velkoměstě nebylo těžké najít příbytek v minimalistickém stylu. Obyvatelé byli velmi příjemní a milí, srdečně mě vítali. Pokud si myslíte, že minimalisté jsou úzkoprsí odpůrci konzumního světa, tak jste na omylu. Odkud minimalismus pochází a co vlastně představuje, vám řeknu právě teď.

Historie minimalismu

Koncept minimalismu vznikl v souvislosti s architekturou 20. století. Tento funkční a pragmatický styl se objevil ve Spojených státech v roce 1960, a na počátku sedmdesátých let se začal šířit dál. Architekti a stavitelé se snažili dát svým stavbám v jednoznačných a geometrických tvarech výraznost a přehlednost. Minimalistický styl se stal nakonec tak populárním, že se dokonce prolil do dalších uměleckých sfér života. Dnes zažívá opět renesanci. Čím více je náš život složitý a hektický, tím více toužíme po jeho jednoduchosti. Má-li někdo rád tento styl, šetří nejen peníze, ale i čas a nervy a navíc se snaží udržovat své věci co nejdéle v dobrém stavu.

Minimalistické bydlení s atmosférou

Chcete nastavit svůj vlastní domov do minimalistického stylu? Žádný problém! V podstatě si položte jen jednu otázku: Co ve skutečnosti opravdu potřebujete? Nezáleží, zda si zvolíte elegantní klasiku nebo moderní minimalismus. To, co je důležité, je kvalita nábytku. Dokonce i Coco Chanel kdysi řekla: „Minimalismus je klíčem k opravdové eleganci.“ Tato módní ikona měla skutečně potěšení z redukovaných forem a kvalitních materiálů nového trendu nábytku. Nejen, že tento styl vypadá nóbl, ale dodává prostoru zcela nový život. Navíc při koncentraci nám umožňuje se plno soustředit, nic nás nerozptyluje, a to nezní špatně, že jo?

Minimalistický design

Jednoduché formy s téměř úplnou absencí dekorativních prvků. Minimalistický styl čerpá z materiálů jako jsou kov, sklo, beton a ocel. Například kovové stohovatelné židle. Nebo chladné stropní svítidlo z betonu, které dodá každému pokoji moderní nádech? Co se mně osobně líbí, tak je nábytek vytvořený z palet. K minimalismu se vztahují ještě jemné a klidné barvy, netřeba je ničit křiklavými odstíny. To je asi tak všechno, co chci, v duchu minimalismu, říct.

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat