Lesk a třpytky: kovový trend

Mia přináší lesk do domova

29.11.2018 | 

Všude samý metal! 🤘 Ne, nemyslím kytarovou hudbu, ale kdekoliv se podívám, vidím lesk drahého kovu. Nebude to jen tím, že se blíží Vánoce, kovy jsou celkově populární i ve vybavení interiérů. Pro některé je to možná novinka, ale i před sto lety byly zářivé materiály velmi žádané. Velmi dobře si pamatuji, jak jsem pravidelně leštila ruský samovar ve službě u své paní. Na tu extravagantní záři byla více než pyšná. V divokých sedmdesátkách byla ve velké oblibě měděná barva. Dnes patří spolu se stříbrnou a zlatou mezi velmi časté prvky ať už v textilním průmyslu nebo v oblasti bydlení.

Zařízení příbytku s kovem

Chladné a moderní, ale i hravé a ženské. Ušlechtilé a exotické, ale i chladné a městské. Kov ve vašem příbytku udělá opravdu mnoho. Pokud to chcete mít doma útulné, zlaté a měděné tóny v kombinaci s teplými barvami mohou udělat zázraky. Pokud dáváte přednost jednoduchému stylu, zlatá a stříbrná v kombinaci s černou nebo šedou – to je to pravé pro minimalismus. Tak už vidíte, jak je kov univerzální. Někdo ho má rád zakomponován přímo v nábytku, já osobně se zajímám zejména o různé lesklé dekorativní předměty, které lze přemísťovat a kombinovat tak, jak je vyhovující.

Zářivé vánoce

Právě teď, když se blíží čas Vánoc, je po kouzelném lesku kovů ještě větší poptávka. Pokud se důkladně zaměříte na správný výběr jednotlivých kousků, můžete je využívat i po celý rok. Svícny, lampy, polštáře nebo rámečky vytvoří kouzlo domova nejen přes třpytivé Vánoce, ale také po celý rok.

Pamatujte však, že není všechno zlato, co se třpytí ☺

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat