Blyštění a lesk: kovový trend

Mia přináší lesk do domova

28.12.2017 | 

Všude samý metal! Nemyslím kytarovou hudbu, ale kdekoliv se podívám, vidím lesk drahého kovu, který se stává stále více oblíbeným prvkem interiérů. Pro vás to může být novinka, ale už před 100 lety byla po kovových předmětech v příbytku velká poptávka. Velmi dobře si pamatuji, jak jsem pravidelně leštila ruský samovar v službě u své paní. Na tu extravagantní záři byla více než pyšná. Nebo jak jsem se potulovala v tzv. „Zlatých dvacátých letech“ uprostřed místnosti s lesklým kovovým lustrem. V divokých sedmdesátkách byla oblíbená měděná a dnes se opět vrátila do módy.

Zařízení příbytku s kovem

Chladné a moderní, ale i hravé a ženské. Ušlechtilé a exotické, ale i chladné a městské. Kov ve vašem příbytku udělá tak mnoho. Pokud to chcete mít doma útulné, zlaté a měděné tóny v kombinaci s teplými barvami mohou dělat zázraky. Pokud dáváte přednost jednoduchému stylu, zlatá a stříbrná v kombinaci s černou nebo šedou je to pravé pro minimalismus. To je důkaz toho, jaký všestranný je kov.


Zářivý byt i po Vánocích

Hodně z vánočních dekorací lze použít v příbytku i během celého roku, stačí pouze důkladně vybírat ty pravé. Svícny, lampy, polštáře nebo rámečky vytvářejí třpytivé kouzlo Vánoc, ale i kouzlo domova po celý rok. Pokud jde o kov, můžeme ho různě a divoce kombinovat.

Pamatujte však, že není všechno zlato, co se třpytí ☺

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat