Love is in the air!

Mia slaví Valentýna

28.01.2019 | 

Kdo řekl, že Valentýna mohou slavit jen dva lidé ve vztahu? Podle mě, i lidé nebo duchové, kteří jsou sami mají právo slavit den lásky. Jak? Například mohou něčím potěšit sami sebe nebo lidi v okolí. Koneckonců, až tak často to neděláme, že? Ale předtím než přejdeme k tématu, tak vám jako vždy, povím krátký příběh. Možná se něco přiučíte. 😉

Nejasné dějiny kolem Valentýna

Dosud se přesně neví, jak svátek Valentýna vlastně vznikl. Legendy hovoří o jednom, ba dokonce o dvou biskupů se jménem Valentýn z Rimava 13. století. Zda to byl jeden nebo druhý, údajně měl dar léčit lidi a tajně oddával zamilované páry přes zákaz císaře Claudia, za co byl 14.2. roku 269 popraven. Den Sv. Valentýna se začal slavit od 14. Února 469 na počest několika kněží. Tento den se jako svátek „uchytil“ až v 14. století a tamer o 400 let později, v 18. století se začal formovat do „dne lásky“, kde i začala tradice vyznávání lásky s malými dárky, např. květinami nebo sladkostmi. To platí až do dnešního dne, kde už máme k dispozici nespočet tipů na dárky. Pokud stále hledáte, mohu vám pomoci.

Darujte srdce

Nezáleží ani tak na samotném dare, může to být malá drobnost, důležité je, aby byl věnován od srdce. Jelikož svátek sv. Valentýna představuje srdce, vhodné jsou dárky v jeho tvaru. Například v podobě lívanců nebo koláče v Srdíčkový tvaru. K tomu čaj nebo káva v pěkném hrnku, a den je oficiálně završen ve znamení lásky. Mnohé romantické dekorativní předměty s roztomilými nápisy nebo motivy květin a srdíček jsou zábavné a dělají chvilku obdarovávání zábavnější a kouzelnější. Pret ty, kteří se rádi nechávají rozmazlovat je vhodný voňavá koupel u sklenky vína.

Vždy se řídím svým srdcem

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat