Love is in the air!

Mia tančí na každé svatbě

09.04.2019 | 

Da-da-da-dam! Da-da-da-dam! Pokaždé, když padne slovo svatba, moje srdce bije jako divé. Asi i proto, že jsem se sama nikdy nemohla vdát. O to víc hořím vzrušením, když zvoní svatební zvony. Pokaždé sleduji všechny tyto krásné okamžiky. Od žádosti o ruku, přes přípravy na velkou oslavu, až po samotnou svatbu. Není nic krásnější, než když se dva lidé navzájem milují, no ne? Kromě toho, že miluji velké svatební oslavy, mám radost hlavně z lásky. Jako vždy, i nyní se s vámi podělím o tyto šťastné chvíle a inspirace, které jsem nasbírala za poslední rok (století).

Manželství – dříve a nyní

Zatímco dnes jsou základem pro nadobudnutí sňatku hluboké city a láska, v minulosti to byly často ekonomické faktory, které podmiňovaly manželství. Ani svatební hostiny nebyly tak honosné, jako dnes. Ale už za mých časů, před více než 200 lety existovaly některé tradice, které se zachovaly dodnes.

  • Například házení zrna, rýže nebo květinových lupínků na novomanžele je samozřejmostí, symbolizuje to plodné manželství.
  • Nebo svatební kytice, kdysi si ji nevěsta neobstarávala sama, přinesl jí v den svatby až její ženich a ještě doteď v této tradici někteří lidé pokračují.
  • Už za mých časů byly novomanželům poskytovány dary do společného života: truhly, kolébky, peřiny, ubrusy, jakož i celé postele.
  • Nevěsta na sobě musela mít už tehdy něco staré, něco nové, něco modré a něco půjčené – původní tradice z Anglie, mimochodem.
  • Bílé svatební šaty však byly založeny až od dvacátých let dvacátého století. Dříve se ženy vdávaly ve svých svátečních nedělních oděvech, kroji, nebo i tmavých šatech.

Mia tančí na každé svatbě

Kromě svatebních šatů patří do mé osobní pozornosti, jak jinak, svatební dekorace. Moje motto zní: Čím naturálnější, tím lépší. Sezónní květiny spolu s velkým množstvím svíček, to je moje! K tomu několik srdečních výroků v krásných rámech (které jsou, mimochodem, skvělé i jako dar) a není potřeba nic víc, že? Tedy kromě svatebních dobrot, kolem kterých se motám co nejčastěji ☺

Buďte štastní!

Vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat