Vítáme podzim!

Mia v podzimní náladě

03.10.2018 | 

V posledních týdnech jsem si opravdu musela dávat pozor na svou jemnou bílou pleť, co v těch vedrech opravdu nebylo snadné. Proto jsem vděčná za to, že poslední dny jsou už chladnější, konečně přišel podzim. Na slunce jsem totiž dost citlivá a navíc miluji šum padajícího listí, 🍃🍂 barvy, kaštany… Když přijde podzim, cítím se jako malé dítě, hihi.

Podzimní dekorace pro domácnost

Nemohu ale trávit celé dny jen venku, proto si kousek podzimu bez větší námahy ráda přinesu i do příbytku. Plyšové kožešiny, svíčky, dřevěný nábytek, doplňky a přírodní ozdoby jako ořechy, suché listy a dekorativní větve – to vše přinesu opět do svého příbytku. Na blogu u Ivony jsem objevila návod na krásnou podzimní dekoraci, 🍁🍇která nyní zdobí můj stůl. To mě přivádí k otázce: Zajímá mě totiž, odkud skutečně pochází tradice, že se na podzim zdobií příbytky v takovém rozsahu s přírodními materiály?

Tradice ve jménu vděčnosti

Ať už ve starém pohanství nebo v novějších náboženstvích, podzim je tradičně spojena s poděkováním. Ať už Bohu nebo přírodě za bohatou úrodu, tzv. Den díkůvzdání např. v Severní Americe slaví i lidé bez vyznání. Různé oslavy dožínek a díkuvzdání sahají až do dob starých Slovanů a Římanů. Spojené jsou s různými slavnostmi spojenými s jídlem, pivem a vínem. I v dnešní době jsou různé podzimní festivaly spojené s dobrými pokrmy a pitím vyzdobeny dekoracemi přímo z přírody. Proto není překvapivé, že se dodnes zachovala i výzdoba našich domovů v podobě různých suvenýrů z přírody, jen tak, aby potěšily oko.

Vyzdobte si proto i své příbytky, možná přijdu jednou strašit i k vám domů ☺ Nezapomeňte, že podzim je období díků a konkrétně říjen je měsíc úcty s starším. Nemyslím tím teď jen sebe, hehe, ale určitě je ve vašem okolí někdo, komu byste chtěli poděkovat 😉

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat