Trendy barva roku 2018: Ultra Violet

Mia ve fialové náladě

02.02.2018 | 

Juhuuu! Pokud jde o letošní volbu barev v Pantone, ani nemohu být více šťastnější! Vedle odstínů růžové, zelené a jasných barev se do trendů roku 2018 dostala i moje oblíbená: fialová! Přesněji řečeno, Ultra Violet – dramatická fialová, která se v budoucnu bude projevovat opravdu často. Tato barva přestavuje originalitu, vynalézavost a vizionářské myšlení – všechny vlastnosti, které mi nejsou cizí, hihi.

Význam barvy fialové

Ultra Violet symbolizuje nekonečnou šířku noční oblohy a ukazuje nám naše neomezené možnosti. Mystické, duchovní a nepřizpůsobivé – tak typické pro fialovou barvu. Fialová byla vždy považována za barvu kontrastů. Není jasné, ke které rodině barev ji přiřadit, pramení z kombinace modré a červené, spojení vody a ohně, muže a ženy. Také ovlivnila výrazně církev nebo ženské hnutí. Kromě toho je často spojena i s relaxací, protože má uklidňující účinek. Mohlo by se říci, že fialová je na této planetě skoro nejlepší barvou, však?


Fialová barva při zařizování příbytku

Tak vidíte: s fialovou je všechno možné! Proto nesmí tato mimořádná barva chybět ani ve vašem příbytku. Nezáleží na tom, jestli spadáte do tématu ultrafialového zbarvení nebo preferujete křiklavé, jemnější nebo purpurové odstíny. S fialovými doplňky vytvoříte zajímavé akcenty, které se dokonale integrují do tlumeného prostředí. S polštáři, ložním prádlem a různými bytovými doplňky lze fialovou vnést do příbytku bez nějakého většího rizika. A pokud to nestačí, jednoduše promíchejte různé odstíny fialové nebo můžete nabarvit na fialovo celou stěnu?

Vždy budu věrná experimentování

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat