Perfektní Silvestr!

Mia vstupuje do nového roku

28.12.2017 | 

Moje novoroční předsevzetí na rok 2018 jsou: najít perfektní odstín make-upu (pro mou průhlednou pleť je to opravdu těžké) a stylově přestavit co nejvíce příbytků. S tím druhým začínám už teď, řeknu vám, co nesmí chybět pro dokonalý silvestrovský večer!


Štěstí začíná jídlem

Silvestr začíná samozřejmě jídlem a na 31. prosince neponecháme nic náhodě. V mnoha českých domácnostech se jí tak jako na Vánoce, zelňačka. Tradičně jíme i čočku a jídla s mákem, protože symbolizují peníze. Také v Itálii představují na Silvestra prosperitu čočka a hrách. Ale v takovém Dánsku je symbolem peněz listová zelenina, proto na Silvestra jedí zelí nebo saláty. V Rakousku, Německu a Švýcarsku nesmí chybět fondue nebo raclette. Mně nezáleží na tom, zda zelí, maso nebo hrášek, každý Silvestr a Nový rok začíná harmonicky s pěkně prostřeným stolem. Elegantní talíře a zlaté doplňky poskytují slavnostní atmosféru, zatímco plyšové sedáky zaručují dlouhou a pohodlnou noc. A první přichází na scénu série na chlazení a drinky Conny! Strávila jsem s ní několik nocí, a mohu jen říci, že se dá na ní opravdu spolehnout! Už jen elegantní sklenice na víno, konfety, a můžeme začít s odpočíváním do půlnoci!

Prasátko pro štěstí ?

Máte k slavnostní večeři prasátko? Na Kubě a ve Španělsku to patří k silvestrovskému menu. U sousedů v Rakousku se říká, že stačí sníst malý kousek a přinese vám to štěstí. Já dávám přednost variantě z marcipánu. ? Víte však, proč prasátko přináší štěstí? V minulosti ho za posvátné zvíře vyhlásili již staří germáni, za šťastné ho údajně považovali i Keltové, kteří si ho dali vyrazit na mince. Přinášelo do rodin blahobyt a pohodlí. Svým rypákem prý vědělo rozrýt půdu a najít zakopaný poklad. Byla to i cena útěchy při různých středověkých turnajích, takzvané prasátko pro štěstí. Dodnes si do hliněných selat ukládáme své korunky.

Tak začněte počítat, drazí: 10, 9, 8, 7, 6, 5, ….

Vždy zůstanu slavnostně naladěna

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat