Příběh od duchů Vánoc

Mia vypráví „Christmas story“

21.11.2018 | 

Jakmile skončí jedno z mých oblíbených svátečních období – Halloween, už je přede dveřmi další. Jak již prozrazuje i nadpis, řeč je samozřejmě o Vánocích. Některým se může zdát, že je na Vánoce ještě brzy, můj názor však je, že na pečení a přípravu výzdoby není vždy dostatek času, proto je vždy lepší začít s předstihem. Než vám prozradím něco o mých letošních „vánočních favoritech“, řeknu vám jeden malý vánoční příběh, o kterém už jste určitě slyšeli. Ne však v mé verzi. 😉

Kdysi…

Píše se rok 1843, kdy se spisovatel Charls Dickens zamýšlí nad tím, jak by se mohl efektivně zabývat chudobou v Anglii tak, aby to skutečně přispělo ke zlepšení situace. Výsledkem bylo známé literární dílo Vánoční koleda, které vypráví příběh o bezcitném a lakomém Ebenezerovi Scroogeovi, který se polepšil až díky vánočním duchům, kteří ho přišli navštívit na Štědrý den. No, co vám mohu říci, můžete třikrát hádat, od koho přišel původní nápad příběhu s duchy… Už tehdy jsem věděla jak udělat Vánoce pro všechny neuvěřitelně krásné.

Dnešní vánoční trendy

Ani dnes by Vánoce nebyly Vánocemi, kdyby se neoslavovali a nesdíleli s ostatními. A při takových slavnostních setkáních chceme mít slavnostně vyzdobené i naše příbytky. Přesně tak! Pro mě je to v první řadě velké množství vánočních koulí, pohádková světla, a samozřejmě svíčky. Na Vánoce není dekorací nikdy dost! Pokud chceme držet krok s trendy, v tomto roce jsou na výsluní kombinace červené a růžové. Tyto dvě barvy tvoří úspěšnou kombinaci, která je tradiční a moderní zároveň.

A proto vám chci jako první popřát: Šťastné a Veselé Vánoce 😉

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat