Káva jako první!

Mia vypráví příběh o kávě

22.01.2018 | 

Jako každý jiný, i já vstávám brzy ráno. Posun času mi ale nedělá dobře, takže i se vstáváním mám malinko problémy. Jediná věc, která mi pomáhá? Velký šálek kávy. Bez něj mám ráno akorát tak velké „depresso“. U většiny z vás to vypadá podobně, však? Když přijde na přípravu, já jsem ze staré školy, takže mám ráda normální filtrovou kávu, které se jen tak nevzdám. Hmmm, už jen ta vůně mě vzbudí. Ne vždy se však denní spotřeba kávy požadovala za samozřejmost. Takže vám opět prozradím něco z historie.

Kde káva roste

Počátky naší oblíbené kávy pocházejí z Etiopie, tam se poprvé objevila v 9. století. Byla údajně objevena pastýřem, jehož ovce byly plné energie poté, co snědli syrové kávová zrna. Odtud káva našla svou cestu přes arabský svět i do Evropy, kde se první kavárny otevřely v 17. století. Např. v takové Vídni byly tak rozšířené a populární, že se staly součástí nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Před 400 lety se tak součástí posezení u kávy stalo i čtení novin, či probírání nejnovějších klepů.

Káva denně – nebo dvě, nebo tři …

Od vůně přes pečení až po přípravu existují různé preference týkající se konzumace kávy. Ale jedna věc je vždy stejná: Káva je považována za malý luxus, který slavíme hlavně ráno a odpoledne. A jak se ještě více těšit z dobré kávy? Pěkným kávovým servisem! Z pěkných šálečků s potiskem a motivy kávy to chutná přece jen trochu lépe. A pro opravdové kávové maniaky jsou k dispozici i jiné doplňky s kávovými motivy, které vytvářejí tu správnou atmosféru. Ale co by dle mého názoru ke kávě nemělo chybět: Velký kousek koláče – staré pravidlo duchů. 👻


S kávou jsem vždy v pohotovosti

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat