Barbecue párty musí být!

Mia zahajuje grilovací sezónu

20.04.2018 | 

Už od pozdních podzimních měsíců jsem se nemohla dočkat, až to zase začne. Po večerech jsem sepisovala dlouhé seznamy hostů, kterých si pozvu na svou první jarní grilovací párty! Co vše je potřeba pro úspěšnou grilovačku, vám prozradím v dnešním blogu ☺

Začneme s nejdůležitější věcí, a tou je jídlo: předpokládám, že na každou osobu bude potřeba asi 250 až 300 gramů masa. Pro dostatečnou rozmanitost si kromě čistého masa seženu i špízy, klobásky a žebra. Pokud jsou mezi hosty i vegetariáni, je dobré zajistit nějaké chutné alternativy. Grilované sýry jsou však oblíbené i mezi masožravci, proto zajistím dostatek tohoto pokrmu i pro ně. Samozřejmě, pokud se chcete plno věnovat hostům, nesmí chybět vhodní grillmistr. Další důležitou složkou je dostatek příloh: jeden nebo dva barevné saláty, čerstvé pečivo a nakrájenou zeleninu. Menu doplní dostatek grilovacích omáček a samozřejmě chlazené nápoje.

Tip: Jak správně připravit steak? Použijte vyzrálé maso, které není potřeba předtím marinovat. Je samo o sobě kvalitní a chutné, byla by škoda zakrývat jeho chuť. Počas grilování nepoužívejte vidličku, pícháním do masa vyteče šťáva a steak zůstane suchý. Zda je steak propečený, tak jak si přejete (rare, medium nebo well done) jde zjistit různými způsoby, známé je testování mezi palcem a ukazováčkem, nebo vhodnými teploměry: pro rare platí 50 až 55 ° C v jádře, pro medium potřebujete 55 až 60 ° C.

vylepšení nálady

Při přípravách párty nesmějí chybět stylové doplňky: ubrousky, brčka, barevný ubrus, různé barevné talíře, papírové tácky a sklenice. To vše je třeba doladit ještě vhodnou hudbou a zábavnými hrami. Skoro jsem zapomněla: dezert! Já mám v oblibě banány v čokoládě nebo osvěžující zmrzlinu.

A párty může začít!

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat