Barbecue párty musí být!

Mia zahajuje grilovací sezónu

16.04.2019 | 

Už od pozdních podzimních měsíců jsem se nemohla dočkat, až to zase začne. Po večerech jsem sepisovala dlouhé seznamy hostů, kterých si pozvu na svou první jarní grilovací párty! Co vše je potřeba pro úspěšnou grilovačku, vám prozradím v dnešním blogu ☺

Začneme s nejdůležitější věcí, a tou je jídlo: předpokládám, že pro každou osobu bude potřeba asi tak 250 až 300 gramů masa. Pro dostatečnou rozmanitost budu potřebovat i špízy, klobásky a žebra. Pokud máme mezi hosty i vegetariány, je dobré zajistit nějaké chutné alternativy. Grilované sýry nebo šampiony jsou oblíbené i mezi masožravci, proto zařídím dostatek tohoto pokrmu i pro ně. Chcete-li se plno věnovat hostům, nesmí chybět ani vhodný grilmistr. Další důležitou složkou je dostatek příloh: jeden nebo dva barevné saláty, čerstvé pečivo a nakrájenou zeleninu. Menu doplní dostatek grilovacích omáček, a také chlazené nápoje.

Tip: Jak správně připravit steak? Použijte vyzrálé maso, které není potřeba předtím marinovat. Je samo o sobě kvalitní a chutné, byla by škoda zakrývat jeho chuť. Počas grilování nepoužívejte vidličku, pícháním do masa vyteče šťáva a steak zůstane suchý. Zda je steak propečený, tak jak si přejete (rare, medium nebo well done), jde zjistit různými způsoby. Známé je testování mezi palcem a ukazováčkem, nebo vhodnými teploměry: pro rare platí 50 až 55 °C v jádře, pro medium potřebujete 55 až 60 °C.

Vylepšení nálady

Při přípravách párty nesmějí chybět stylové doplňky: ubrousky, slámky, vzorovaný ubrus, různé barevné talíře, papírové tácky a sklenice. To vše je třeba doladit ještě vhodnou hudbou a zábavnými hrami. Skoro jsem zapomněla: dezert! Já mám v oblibě banány v čokoládě nebo osvěžující zmrzlinu.

A párty může začít!

Vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat