Domov jako z Tisíce a jedné noci!

Moroccan Mystery

15.08.2018 | 

Nechceme to sice slyšet, ale dny dovolených se nám pomalu ale jistě krátí. V těchto horkých dnech se nikomu z nás nechce pracovat, slunce bychom si určitě chtěli užívat raději někde u pláže. Konec léta však není konec světa. Neznamená, že si kousek z něj nemůžete přinést do svého domova a vytvořit si úžasné a pohodlné místo pro odpočinek, kde můžete uniknout z každodenního stresu.

Vstupte do malého světa Maroka!

Při pomyšlení na orientální země se nám automaticky vybaví teplé, pestré barvy, hravé motivy na různých kusech nábytku nebo doplňcích a velmi příjemné a pohodlné prostředí. Celý tento obraz je zabalen do vůně vonných svíček a tyčinek, které připomínají jemnou ale výraznou vůni kadidla. Náš domov se rázem promění na relaxační místo s nádechem orientu. Právě taková atmosféra nás dokáže uvolnit a unést natolik, že ani nemáme pocit, že jsme doma, ale někde v dalekém orientu.

orientální rovnováha

Při zařizování příbytku ve stylu Moroccan Mystery se doporučuje kombinace barev: červená, oranžová, žlutá, hnědá a smetanová. Příklad: v obývacím pokoji je dominantní tmavočervená pohovka v popředí, zbývající zařízení jako jsou stolky, komody, koberce a lampy mají světlehnědou až smetanovou barvu. I přes výraznou rudou barvu nám tato kombinace vytváří uklidňující celkový obraz. Jako doplňky použijeme množství polštářů s různými ornamenty a několik ozdobných luceren. Ne každý si ale do svého příbytku vybere právě červenou pohovku. Proto bude skvěle vypadat i krémová, žlutá či hnědá pohovka ozdobena s červenými polštáři.

Pro ty, kteří mají raději neutrálnější barvy …

Dokonalý orientální a relaxační styl můžeme docílit i s pomocí modré, stříbrné, šedé a krémové barvy. Tato barevná kombinace vypadá malinko chladněji, ale stále dává celému konceptu určitý meditační charakter. Navíc, stříbrné dekorativní předměty poskytují skutečný efekt, který dodají místnosti jiskru a upoutají každé oko. Zvláště malé dekorativní postavičky slonů, různé mísy a vázy, stejně jako velké zrcadlo s rámem v kovových barvách. Celkový dojem je o něco jednotnější, elegantnější a jemnější zároveň.

Vytvořte si i vy doma relaxační a pohodlné prostředí!

Mohlo by vás také zajímat