Mia znovu objevuje severský styl bydlení

Nordic Living 2.0

12.09.2018 | 

Severský styl bydlení je stále velkým tématem, už jsem vám o něm hodně psala. Zapomněla jsem ale říct, jak a kde vlastně tento oblíbený design vznikl. Tak jsem se opět vydala hledat stopy a zalovila v paměti na časy ze století minulého. Zatímco já jsem v té době raději strašila po Americe a sledovala designéry jako je Charles Eames (a také rock ’n‘ roll), Skandinávie byla zaneprázdněna budováním nových trendů.

„Form follows function“ – forma následuje funkci

Za otce severského stylu v architektuře a interiérového designu jsou považováni Finne Alvar Aalto (Finsko) a Däne Arne Jacobsen (Dánsko), ačkoli tento styl ve vysoké míře ovlivnily i jména jako Verner Panton (Dánsko), Poul Henningsen (Dánsko, Švédsko) a Hans Wegner (Dánsko). Tento styl byl založen primárně na funkci, ale vzniklo z něj mnoho slavných návrhů, které se ujali v množství domácností. Na rozšiřování severského stylu nábytku byla kromě optické redukce (protože předtím byl vyhlášený zejména zdobený nábytek) rozhodující ještě jedna věc: začátek sériové výroby a myšlenka, že dobrý design by měl být přístupný pro všechny, takže i pro mě 🙂

Severský styl v modré

Tento styl už ale dávno není omezen jen na skandinávskou oblast. V současnosti je rozšířen téměř po celém světě a v našich příbytcích je momentálně oblíbený v kombinaci s modrou barvou, což mě jako milovnici barevného designu dělá obzvláště šťastnou. Jednoduchý nábytek, kde jsou základem dřevo, bílá, černá a šedá je takto harmonicky kombinovaný se svěží barvou. A to není ještě všechno! Z minimalismu, který tento nábytek a také skandinávský styl představuje, se dá jednoduše přejít na krásně vyzdobený příbytek, kde neexistují hranice představivosti a kreativity. Poháry, vázy, přikrývky a jiné dekorace – pokud chcete více pestrosti, doporučuji více odstínů modré.

Přeji hodně radosti při zařizování!

vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat