...a jaký typ police se hodí k vám?

Police a regály – přineste pořádek do vašeho bydlení!

07.08.2019 | 

Postavené, zavěšené na stěně nebo úplně otevřeny jako předělovací element místnosti: V mém bytě najdete množství polic.

A tady se zastavíme hned při prvním bodě: Podle toho, jak police umístíte a vyplníte, se tento nábytek a jeho obsah stane poutavým pro oči. Musíte však dávat pozor, aby byly police či regály správně zkombinované. Jeden vedle druhého vytvářejí příliš velký přeplněný interiér. Pokud se v jednotlivých úložných prostorech špatně umístí, vznikne chaos. Proto musí vše pasovat jak uvnitř polic, tak i kolem nich!

Dobře zavěšené

Nástěnné police mají jasnou výhodu v tom, že zbývající prostor v místnosti může být nadále plně využit. Obzvlášť se hodí na umístění knih a osobních nebo dekorativních předmětů. Jednu stěnu mého bytu tvoří regál. Dá se mimochodem dobře udržovat a čistit – jednoduše otřete navlhčenou utěrkou a máte hotovo. Já mám police vyplněné například dvěma obrazovými knihami historických automobilů – samozřejmě jsou pěkně umístěny s přebalem napřed. A také jeden z mých oblíbených kousků: miniaturní edice mého milovaného automobilu!

Prakticky uložené

Uzavřené police, resp. regály s dvířky považuji za obzvláště praktické. Zde můžete ukládat věci, které nejsou nutně určeny pro každého. Kromě toho police, které jsou alespoň částečně uzavřené, budí vždy elegantní a uklizený dojem.

Šikovně rozděleny

Moje dělící stěna – jsem hrdým majitelem modelu „Pisa“ – je skutečně všestranná. Pisa přichází v široké škále formátů a dá se individuálně přizpůsobit velikosti a výšce místnosti. Na její police jsem umístil většinu svých knih. Nacházejí se zde však i ještě menší věci: umístil jsem je do krabic, přesněji do koše „Bea“ a „Anna“. Dodávají stěně určitou strukturu. Jednofarbné jemné povrchy u barevných vazbách knih umožňují policím v dělící stěně vypadat otevřenější a uspořádanější.

Mohlo by vás také zajímat