... Pro domácí relaxaci

Oáza relaxu

22.08.2017 | 

Každý by měl mít doma svou oázu klidu. Nejlepší místo k relaxaci a odpočinku je ložnice nebo koupelna. S velmi malým úsilím můžete tyto místnosti snadno proměnit na moderní relaxační oázy.
Co je lepší po dlouhém dni tvrdé práce jako horké lázně, poslouchání vaší oblíbené hudby a užívání šálku uklidňujícího čaje? Pak si lehněte pod peřím a ponořte se do hlubokého spánku. Ale v některých bytech a domech opravdu chybí něco k relaxaci.

Dálný východ a Skandinávie

Při navrhování naší relaxační zóny můžeme být inspirováni Dálným východem, ale i skandi-chic a jeho chladnými barvami, přírodními materiály a organickými tvary. Tkaniny, čalounění a domácí doplňky se mísí v pastelových barvách, jako je světle modrá, mátová zelená, zelenkavá, růžová a fialová v kombinaci s přírodnou bílou, béžovou, šedou a hnědou. Nádech dálného východu docílíme prvky s Buddhou a nábytkem z exotického dřeva.

Přírodní relaxace

Lidé v dnešní době se pořád víc chtějí přiblížit k přírodě, relaxovat v ní, chtějí se vrátit ke kořenům. Přírodní detaily a materiály nemůžou chybět ani v naší relaxační zóně. Nábytek by měl proto sestávat z přírodního dřeva ve světlých tónech. Směs béžové a bílé barvy vytváří přirozený a uvolněný vzhled. Samozřejmě, taky rostliny nesmí chybět. Vytvářejí přirozenou a harmonickou atmosféru v pokojích. Současně jsou také populární umělé sukulenty, protože mohou působit stejně harmonicky jako živé a nepotřebují mnoho péče.

Zapnutí chillmodu

Chybí nám jen málo detailů, abychom se úplně uvolnili. Patří sem měkké župany, ručníky, polštáře a přikrývky. Po bublinkové lázni nám jejich měkkost padne vhod. Čajové svíčky a vonné tyčinky jsou třešničkou na dortu pro jěště více uvolněnou atmosféru.

Mohlo by vás také zajímat