Horka si žádají chládek

Ukryjte se ve stínu s Miou

18.07.2019 | 

To jsou ale horka! ☀️ Ačkoliv jsem duch, miluji slunce. Při těchto vysokých teplotách však musím uniknout – jako mnozí lidé – do stínu. Ale co přesně znamená „ve stínu“? Vzhledem k tomu, že jsem jakási „stínová bytost“, byla jsem šikovná a našla jsem několik odpovědí, se kterými se s vámi chci podělit.

Jak Galileo zastínil soutěž vědců

Venkovní teplota je ovlivněna mnoha faktory. Někdy slunce svítí silněji, někdy slaběji, někdy je slunce výše, někdy níže. Sluneční světlo se také může odrážet a být zesíleno prostředím: když se slunce odrazí od asfaltu, vydá více tepla, než když zasáhne zelenou louku. Toto vše ovlivňuje teplotu a zapříčiňuje, že není nikde stejná. Ve stínu však není tolik faktorů pro změnu teploty, proto je v něm téměř vždy jednotná. A právě z tohoto důvodu se měří i teplota ve stínu, protože tato takzvaná teplota stínu udává aktuální teplotu vzduchu. Vzrušující, že? A věděli jste, že první funkční přístroj na měření teploty (teploměr) byl vynalezen v roce 1592 fyzikem Galileem Galileim? 🌡 Vždyť víte, to je ten génius, kterému je připisován výrok „A přece se točí!“. Teploměr měří, jak moc je něco teplé nebo studené – může to být vzduch, voda nebo tělesná teplota. Ve třetím případě je díky horku moje mnohem vyšší, než je obvyklá, je to tak i u vás?

Inspirace na balkon

Nejkrásnější stinná strana domu

Ve stínu je vždy příjemně! Existuje mnoho krásných, stinných úkrytů pro únik od tohoto tepla. Moji kolegové ze světa duchů milují skrývat se ve starých hradech nebo hledat na hřbitovech stinné místa. Ale já jako duch domu mám mnohem více způsobů, jak vytvořit chladné místo. 😄 Na mém balkoně jsem doslova postavila malé „království stínu“. Namontovala jsem například závěsné tyče a zavěsila závěsy kolem, které mě chrání jako slunečník před slunečními paprsky. Samozřejmě, pro příjemný pocit by neměly chybět rostliny a pěkné květiny v okrasných vázách. Své místo si musí najít také útulné polštáře, které vás pozvou do říše snů. Aby mě neotravovali malé létající potvůrky, nad mou oblíbenou židli jsem si zavěsila síť proti komárům. Takovýmto způsobem může být velké teplo dobře provětrané.

Co by nemělo chybět ve vaší stínové oáze?

Inspirace na balkon

Posílám stinné pozdravy,

Vaše Mia

Mohlo by vás také zajímat