Příprava na léto!

Zahradní lucerny DIY

15.05.2019 | 

Přestože teploty jsou stále velmi nízké a v některých místech ještě i sněží, doufáme, že slunečné dny přijdou co nevidět, abychom mohli konečně přivítat léto.

Během teplých večerů není nic lepšího než příjemné posezení s přáteli na zahradě nebo terase při útulném osvětlení a dobrém jídle.

Kromě klasických svíček a led osvětlení jsou letos opět v módě lucerny. V kombinaci s barevnými květy získáte úžasný doplněk do zahrady, na balkon nebo terasu.

Co budeme potřebovat pro výrobu květinových luceren?

  • lucerny (já jsem použila s přírodním výpletem)
  • umělé květiny
  • lepidlo nebo tavnou pistoli
  • kleště a nůžky
  • drát nebo vlasec
  • provaz

A takový je postup výroby:

Já jsem se rozhodla, že použiji lucerny s bambusovým výpletem, protože se nejlépe hodí pro upevnění umělých květin. Můžete však použít jakékoliv jiné materiály a design, jak sami uznáte za vhodné. 😉

Mým plánem bylo připevnit umělé květiny takovým stylem, aby to vypadalo, že z luceren vyrůstají.

Lucerny
Dekorace-na-zahradu

Za tímto účelem jsem umělé květiny omotala a připevnila silikonovým vlascem kolem bambusové síťoviny k lucerně. Část umělých květin jsem nechala vyčnívat nad lucernou, část zůstala viset, aby to vypadalo, jakoby rostliny z luceren přirozeně rostly. Jednotlivé větší listy jsem přilepila horkým lepidlem.

uprava-lucerny-s-kvetinami
vyroba-luceren-diy

Jsou-li květiny připevněny, je potřeba ještě přivázat nějaký provaz na zavěšení. Použila jsem lano o průměru 1 cm, délky k samostatným lucernám jsem zvolila individuálně podle potřeby, a následně jsem je přivázala kolem rukojetí.

lucerny-na-zahradu

Když tyto lampy umístíme do zahrady na ta správná místa, budou skutečně efektní ozdobou nejen ve večerních hodinách, ale i během dne.

Vyzkoušejte to!

Mohlo by vás také zajímat